Found 1 products for KD110CP0 Precision Bearing
KD110CP0 Bearing 11.0x12.0x0.5 inch
[2017-03-07]
View More
Part Number:
KD110CP0
Dimension:
11.0 x 12.0 x 0.5
Structure:
Radial Contact Ball Bearings
Mass:
0.9345 KG
Grade Of Accuracy:
P6.P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Gr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
In stock
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD110CP0 Bearings Inside diameter: 11.0 inch Outside diamter: 12.0 inch Height/width: 0.5 inches Weight: 2.06 lbs
LB 61219 AJ Linear motion bearings
[2013-05-02]
View More
Part Number:
LB 61219 AJ
Dimension:
6 x 12 x 58
Structure:
Adjust space-based linear motion bearings (LB-AJ t
Grade Of Accuracy:
P0 P2 P4 P5 P6
Seals Type:
zz rs 2 rs open ddu open
Bearing Material:
bearing steel,carbon steel,chrome steel,stainless steel
Payment term:
T/T West Union Paypal L/C Moneygram D/A D/P
Delivery time:
within 3-9 days after receipt of hte payment
Tianjin Huaxin Oriental Bearing Co.,Ltd (Free Member)
trailers turntable slewing bearing UT580SB
UT580SB
430 x 580 x 65
turntable slewing bearing
Mass:
38 KG
normal
no
nodular cast iron
FOB Shanghai
10-15 days
UWE Slewing Bearing (Free Member)
7221 BECBM Angular contact bearing 105x190x36mm
7221 BECBM
105 x 190 x 36
Deep groove ball bearing
4.18 KG
P4
zz/rs
Chrome steel
TT/ western union
within three days
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
Technical data of 7221 BECBM Angular contact bearings
30202 Tapered Roller Bearings 15X35X11.75MM
15 x 35 x 11.75
Tapered Roller Bearings
0.053 KG
P0 P6 P5 P4 P3 P2
Open
Gcr15/Bearing Steel
TT, Western Union, LC at sight
15 days
Ningbo Zhenhai Hualei Bearing Co., Ltd (Free Member)
Bearing Dimensions: 15X35X11.75MM/Metric ID (inner diameter)/Bore: 15mm OD (outer diameter): 35mm Width/Height/thickness: 11.75mm Weight: 0.053Kgs