Found 1 products for KD090CP0 Thin-Section Bearing
KD090CP0 Bearing 9.0x10.0x0.5 inch
[2017-03-07]
View More
Part Number:
KD090CP0
Dimension:
9.0 x 10.0 x 0.5
Structure:
Radial Contact Ball Bearings
Mass:
0.7802 KG
Bearing Material:
Gr15
Delivery time:
In stock
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD090cp0 Bearings Inside diameter: 9.0 inch Outside diamter: 10.0 inch Height/width: 0.5 inches Weight: 1.72 lbs