Found 1 products for KD090CP0 Light Bearing
KD090CP0 Bearing 9.0x10.0x0.5 inch
[2017-03-07]
View More
Part Number:
KD090CP0
Dimension:
9.0 x 10.0 x 0.5
Structure:
Radial Contact Ball Bearings
Mass:
0.7802 KG
Grade Of Accuracy:
P6.P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Gr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
In stock
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD090cp0 Bearings Inside diameter: 9.0 inch Outside diamter: 10.0 inch Height/width: 0.5 inches Weight: 1.72 lbs
HSS71904-C-T-P4S high speed spindle bearing
[2013-03-27]
View More
Part Number:
HSS71904-C-T-P4S
Dimension:
20 x 37 x 9
Structure:
straight bore
Grade Of Accuracy:
P4S
Seals Type:
lip seals
Bearing Material:
Chrome steel GCR15
HONGKONG FAMOUS BEARING CO.,LIMITED (Free Member)
22218CC/W33 bearing 90×160×40mm
22218CC/W33
90 x 160 x 40
22218CC/W33
Mass:
3.78 KG
ABEC-1(P0), ABEC-3(P6)
open
chrome steel, Gcr15 or as customers' requirement
Payment term:
T/T,L/C
Delivery time:
According to the quantity 15-40 days after order c
Weihai Sheng Lei Rolling Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Deep groove ball 6321.C3 bearing
6321.C3
105 x 225 x 49
Deep groove ball bearing
ABEC-5(P5)
Chrome Steel GCr15
TT /LC /WESTERN UNION/ PAYPAL
3--5 DAYS
Baonor Bearing manufacturer Co., Ltd (Free Member)
High quality ,high precision,Low Noise 8 years famous bearing supplier
22213 EK/C3 bearing
22213 EK/C3 bearing
22213 EK/C3
65 x 120 x 31
spherical roller bearing
1.55 KG
none
T/T or Western Union
Byte Co., Ltd (Free Member)
22213 EK/C3 Spherical Roller Bearing Inside diameter: 65mm Outside diameter: 120mm Thickness: 31mm Weight: 1.55kg