Found 1 products for KD090AR0 Light Bearing
KD090AR0 Bearing 9.0x1.0x0.5 inch
[2017-03-07]
View More
Part Number:
KD090AR0
Dimension:
9.0 x 10.0 x 0.5
Structure:
Angual Contact Ball Bearings
Mass:
0.7666 KG
Bearing Material:
Gr15
Delivery time:
In stock
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD090AR0 Bearings Inside diameter: 9.0 inch Outside diamter: 10.0 inch Height/width: 0.5 inches Weight: 1.69 lbs
22211MBC3W33 Spherical Roller Bearing
[2013-01-29]
View More
Part Number:
22211MBC3W33
Dimension:
55 x 100 x 25
Structure:
Spherical Roller
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5 or you decided it
Seals Type:
Open;ZZ;2RS or as your request
Bearing Material:
Chrome steel;Carbon steel; Stainless steel or as your request
Linqing Dongchuan Bearing Co.,Ltd (Free Member)
.Item: 22211MBC3W33 55X100X25 Bearing 3.Lubrication: Oil or Grease 4.Dimensions: 55mm x 100mm x 25mm/Metric 5.ID (inner diameter)/Bore: 55mm 6.OD (outer diameter): 100mm 7.Width/Height/thickness: 25mm 8.Dynamic load rating Cr: 109kN
Deep Groove Ball Bearing 6204-2RS
6204-2RS
20 x 47 x 14
deep groove ball bearing
Mass:
0.104 KG
P0 P6
open ZZ Z RS 2RS
steel bearing Chrome steel
Payment term:
L/C T/T Paypal
Delivery time:
3-5 days after payment
Tianjin Mefhoyew Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Deep Groove Ball Bearing 6204-2RS 1:Model:6204-2RS 2:Dimension:20*47*14mm 3:Bore Size:20mm 4:Outside Diameter:47mm 5:Width:14mm 6:Mass:0.104kg 7:Type:deep groove ball bearing 8:Material:Chrome steel/steel bearing 9:Tolerance:P0 P6 ...
1638 Thin Section Bearings 19.05x50.8x14.88mm
19.05 x 50.8 x 14.88
Thin Section Bearings
P0,P6,P5,P4,P2
open
Chrome steel Gcr15
TT/LC
1-30 Days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
1638 Thin Section Bearings 19.05x50.8x14.88mm Item:1638 Thin Section Bearings Type: Thin Section Bearings Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
22324CA/W33 bearing
22324CA/W33 bearing
22324CA/W33
120 x 260 x 86
Roller
23 KG
P0 P6 P5
GCr15/GCr15SiMn
T/T, 30% T/T in advance .70% against copy of B/L.