Found 1 products for KD080CP0 Slim Section Bearing
KD080CP0 Thin Section Ball Bearing (Size: 8x9x0.5 Inch)
[2025-06-30]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
KD080CP0
Dimension:
8 x 9 x 0.5
Series:
KD
HS Code:
Number of Rows:
Single
Structure:
Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
Standard
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
REF:
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
Dimension:
160 x 290 x 80
Structure:
spherical roller bearing
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: 22232 Roller Bearings Material: Chrome Steel Gcr15 Size:160x290x80mm ID (inner diameter) bore: 160mm OD (outer diameter):290mm Width/Heigh/Thickness:80mm Dimensions:160mmx290mmx80mm