Found 1 products for KD070CP0 Thin Wall Bearing
KD070CP0 Bearing 7.0x8.0x0.5inch
[2016-12-27]
View More
Part Number:
KD070CP0
Dimension:
7.000 x 8.000 x 0.5
Structure:
Radial Contact Ball Bearings
Mass:
0.5943 KG
Grade Of Accuracy:
P6. P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
CGr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
3-5 DAYS(In stock)
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD070CP0 Bearings Inside diameter: 7.0 inch Outside diamter: 8.0 inch Height/width: 0.5 inches
CR14VBR track roller bearing
[2013-08-28]
CR14VBR track roller bearing
View More
Part Number:
CR14VBR
Dimension:
9.525 x 22.225 x 12.7
Structure:
Stud type track roller bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
UU
Bearing Material:
bearing steel Gcr15
Payment term:
TT ,PAYPAL ,Western Union
Delivery time:
according your quantity
FENGYUN IMPORT & EXPORT CO.,LIMITED (Free Member)
16028-2RS
16028-2RS
140 x 210 x 22
deep groove ball bearing
Mass:
2.86 KG
P0,P6
shield
chrome steel
T/T,L/C
Normal ready goods or stock within 7days
REET BEARING CO.,LTD (Free Member)
KH2030 Linear Bushing Ball Bearing 20x28x30mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
KH2030
20 x 28 x 30
Linear Ball
0.035 KG
P0~P2
Optional
Bearing Steel ; Others
T/T or Western Union
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
KH2030 Linear Bushing Ball Bearing 20x28x30mm Stock QTY:220.pcs (More on the way) Size:20x28x30mm Weight:0.035KG
BTF 0021A MAN truck bearing 81 93420 0288
BTF 0021A
76 x 196 x 130
automative wheel hub bearing
12.9 KG
P0 P6 P5 P4
ZZ RS 2RS OPEN
Chrome steel /Bearing steel/Carbon st
L/C,T/T,Western Union,Cash
20 days after order confirmed(depend on the total
Linqing Huaxu bearing CO., LTD (Free Member)
We have enough BTF 0021A wheel bearing for heavy trucks in stock now.Please feel free to contact if you have any request for BTF 0021A bearings.