Found 1 products for KD070CP0 Reali-Slim Bearing
KD070CP0 Bearing 7.0x8.0x0.5inch
[2016-12-27]
View More
Part Number:
KD070CP0
Dimension:
7.000 x 8.000 x 0.5
Structure:
Radial Contact Ball Bearings
Mass:
0.5943 KG
Bearing Material:
CGr15
Delivery time:
3-5 DAYS(In stock)
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD070CP0 Bearings Inside diameter: 7.0 inch Outside diamter: 8.0 inch Height/width: 0.5 inches
B7244-E-T-P4S bearing 220x400x65mm
[2013-05-30]
View More
Part Number:
B7244-E-T-P4S
Dimension:
220 x 400 x 65
Structure:
Machine tool main spindle bearing
Mass:
34 KG
Grade Of Accuracy:
P4 P5
Seals Type:
opened or sealed
Bearing Material:
GCr15 GCr15SiMn chrome steel
Delivery time:
in stock
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
B7244-E-T-P4S Machine tool main spindle bearing with super precision bearing, B7244-E-T-P4S Bearing is a popular item that could be used in different application, the dimensions are 220x400x65 mm ,B7244-E-T-P4S spindle Bearing with adjusted, in pai ...
19.05mm/0.75inch bearing steel ball
19.05mm/0.75inch
bearing steel ball
0.0282 KG
G10
steel ball
high carbon chrome bearing steel
FOB SHANGHAI
according to the quantity
Changzhou Orient Steel Ball Co.,Ltd (Free Member)
Model:19.05mm/0.75inch bearing steel ball Material:High Carbon Chrome Bearing Steel Precision:G10
8573 inch tapered roller bearing 228.6x327.025x52.388mm
228.6 x 327.025 x 52.388
inch tapered roller bearing
P0,P6,P5,P4,P2
open
Chrome steel Gcr15
1-30 Days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
8573 inch tapered roller bearing 228.6x327.025x52.388mm Item: 8573 inch tapered roller bearing Type: inch tapered roller bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5