Found 1 products for KD070CP0 Precision Bearing
KD070CP0 Bearing 7.0x8.0x0.5inch
[2016-12-27]
View More
Part Number:
KD070CP0
Dimension:
7.000 x 8.000 x 0.5
Structure:
Radial Contact Ball Bearings
Mass:
0.5943 KG
Grade Of Accuracy:
P6. P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
CGr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
3-5 DAYS(In stock)
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD070CP0 Bearings Inside diameter: 7.0 inch Outside diamter: 8.0 inch Height/width: 0.5 inches