Found 1 products for KD070CP0 Light Bearing
KD070CP0 Bearing 7.0x8.0x0.5inch
[2016-12-27]
View More
Part Number:
KD070CP0
Dimension:
7.000 x 8.000 x 0.5
Structure:
Radial Contact Ball Bearings
Mass:
0.5943 KG
Grade Of Accuracy:
P6. P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
CGr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
3-5 DAYS(In stock)
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD070CP0 Bearings Inside diameter: 7.0 inch Outside diamter: 8.0 inch Height/width: 0.5 inches
6315 E/C3 bearing 75x160x37mm
[2014-03-20]
6315 E/C3 bearing 75x160x37mm
View More
Part Number:
6315 E/C3
Dimension:
75 x 160 x 37
Structure:
Deep groove ball bearing
Mass:
3.02 KG
Grade Of Accuracy:
P0, P6, P5, P4, P2
Seals Type:
Open, Z, ZZ, RS, 2RS, RZ
Bearing Material:
GCr15; stainless steel, ceramics
Payment term:
T/T; L/C
Delivery time:
3-15 DAYS
Solid bearings limited (Free Member)
6315 E/C3 bearing 75x160x37mm Weight: 3.02KG Seals Type: Open, Z, ZZ, RS, 2RS, RZ Material: GCr15; stainless steel, ceramics Precision Rating: P0, P6, P5, P4, P2 Brand: LYC; LYZH or OEM
LME 50 UU AJ Linear Ball Bearing 50x75x100mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
LME 50 UU AJ
50 x 75 x 100
Linear Ball
0.925 KG
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
LME 50 UU AJ Linear Ball Bearing 50x75x100mm Stock QTY:320.pcs (More on the way) Size:50x75x100mm Weight:0.925KG