Found 1 products for KD055XP0 Reali-Slim Bearing
KD055XP0 Bearing 5.5x6.5x0.5inch
[2016-12-27]
View More
Part Number:
KD055XP0
Dimension:
5.5 x 6.500 x 0.5
Structure:
Four Point Contact Ball Bearings
Mass:
0.4809 KG
Bearing Material:
CGr15
Delivery time:
3-5 DAYS(In stock)
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD055xP0 Bearings Inside diameter: 5.5 inch Outside diamter: 6.5 inch Height/width: 0.5 inches