Found 1 products for KD050XP0 Precision Bearing
KD050XP0 Bearing 5.0x6.0x0.5inch
[2016-12-27]
View More
Part Number:
KD050XP0
Dimension:
5.0 x 6.000 x 0.5
Structure:
Four Point Contact Ball Bearings
Mass:
0.4536 KG
Grade Of Accuracy:
P6. P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
CGr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
3-5 DAYS(In stock)
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD050xP0 Bearings Inside diameter: 5.0 inch Outside diamter: 6.0 inch Height/width: 0.5 inches
3309 bearing
[2013-04-03]
3309 bearing
View More
Part Number:
Dimension:
45 x 100 x 10
Structure:
angular contact ball bearing
Grade Of Accuracy:
P5
Seals Type:
open
Bearing Material:
bearing steel
jiaruida (Free Member)
6800 Deep Groove Ball Bearing
6800 Deep Groove Ball Bearing
10 x 19 x 5
ball
Mass:
0.005 KG
P0 P6 P5
Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
50
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: 6800 Structure: Groove Inside Diameter: 10 mm Outside Diameter: 19 mm Thickness: 5 mm Seals Type: Open Material: Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel Precision Rating: P0 P6 P5
N212 cylindrical roller bearing 60x110x22mm
View More Skype WhatsApp: +8618616152345
N212
60 x 110 x 22
cylindrical roller bearing
0.84 KG
P0 P6 P5 P4 P2
Gcr15, Gcr15SiMn
Payment term: 35% deposit, the balance to be paid