Found 1 products for KD050XP0 Light Bearing
KD050XP0 Bearing 5.0x6.0x0.5inch
[2016-12-27]
View More
Part Number:
KD050XP0
Dimension:
5.0 x 6.000 x 0.5
Structure:
Four Point Contact Ball Bearings
Mass:
0.4536 KG
Grade Of Accuracy:
P6. P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
CGr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
3-5 DAYS(In stock)
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KD050xP0 Bearings Inside diameter: 5.0 inch Outside diamter: 6.0 inch Height/width: 0.5 inches
BA66 needle roller bearing
[2013-07-04]
BA66 needle roller bearing
View More
Part Number:
BA66
Dimension:
6.35 x 11.112 x 6.35
Structure:
needle roller bearing
Mass:
0.0021 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6
Seals Type:
no
Bearing Material:
GCr15SiMn, GCr15, etc
Payment term:
T/T
Delivery time:
Within 10 working days after confirmed your paymen
Changhzou Xiangli needle bearing factory (Free Member)
Product Model: BA66 Structure: needle roller bearing Inside Diameter: mm Outside Diameter: 33.338 mm Thickness: 25.4 mm Material: GCr15SiMn, GCr15, etc Precision Rating: P0 P6
62308Z 62308ZZ Deep Groove Ball Bearing
40 x 90 x 33
Ball
P0 P6 P5
Open
Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel
T/T
50 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: 62308 Structure: Groove Inside Diameter: 40 mm Outside Diameter: 90 mm Thickness: 33 mm Seals Type: Open Material: Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel Precision Rating: P0 P6 P5
FC 2842155 Bearing 140x210x155mm
FC 2842155
140 x 210 x 155
Cylindrical Roller Bearing
Chrome Steel
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
FC 2842155 Cylindrical Roller Bearing Bearing Model No.:FC 2842155 Size:140x210x155mm