Found 1 products for KC200XP0 Reali-Slim Bearing
KC200XP0 Bearing 20.0x20.75x0.375inch
[2016-12-26]
View More
Part Number:
KC200XP0
Dimension:
20.00 x 20.75 x 0.375
Structure:
Four Point Contact Ball Bearings
Mass:
0.9798 KG
Grade Of Accuracy:
P6. P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
CGr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
35 DAYS
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KC200xP0 Bearings Inside diameter: 20.0 inch Outside diamter: 20.75 inch Height/width: 0.375 inches
16017 deep groove ball bearings 85x130x14
[2013-07-18]
View More
Part Number:
Dimension:
85 x 130 x 14
Structure:
deep groove ball bearings
Seals Type:
OPEN
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
L/C
Delivery time:
Normally ready goods and stock within 7 days
HRD BEARING CO,LTD (Free Member)
SQZ14RS Rod Ends 14x38x84mm
SQZ14RS Rod Ends 14x38x84mm
SQZ14RS
14 x 38 x 84
Rod Ends
Mass:
0.27 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
SQZ14RS Rod Ends 14x38x84mm Item:Rod Ends SQZ14RS Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
48290/48220/Q Tapered Roller Bearing 127x182.562x39.688mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
48290/48220/Q
127 x 182.562 x 39.688
Tapered Roller
3.50 KG
P0~P2
Optional
Bearing Steel ; Others
T/T or Western Union
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
48290/48220/Q Tapered Roller Bearing 127x182.562x39.688mm Stock QTY:220.pcs (More on the way) Size:127x182.562x39.688mm Weight:3.50KG
NJ2320 Bearing
NJ2320 Bearing
NJ2320
100 x 213 x 73
cylindrical roller bearing
11.7 KG
P0,P6,P5,P4,P2
open or sealed
GCr15 carbon steel bearing GCr15SiMn
5 days of stock, 20-30 days of make large order
Suzhou Sky Bearing co.,ltd (Free Member)
Product Model:NJ2320 Structure:single row cylindrical roller Inside Diameter:100 mm Outside Diameter:215 mm Thickness:73 mm Seals Type:open