Found 1 products for KC200XP0 Light Weight Bearing
KC200XP0 Bearing 20.0x20.75x0.375inch
[2016-12-26]
View More
Part Number:
KC200XP0
Dimension:
20.00 x 20.75 x 0.375
Structure:
Four Point Contact Ball Bearings
Mass:
0.9798 KG
Grade Of Accuracy:
P6. P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
CGr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
35 DAYS
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KC200xP0 Bearings Inside diameter: 20.0 inch Outside diamter: 20.75 inch Height/width: 0.375 inches