Found 1 products for KC080CP0 Reali-Slim Bearing
KC080CP0 Bearing 8.0x8.75x0.375inch
[2016-12-26]
View More
Part Number:
KC080CP0
Dimension:
8.0 x 8.75 x 0.375
Structure:
Radial Contact Ball Bearings
Mass:
0.3811 KG
Delivery time:
35 DAYS
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KC080cp0 Bearings Inside diameter: 8.0 inch Outside diamter: 8.75 inch Height/width: 0.375 inches
6307-2RS deep groove ball bearing
[2013-04-08]
View More
Part Number:
6307-2RS
Dimension:
35 x 80 x 21
Structure:
Deep groove ball
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
Chrome steel
Jinan Yuelong Bearing Co., Ltd (Free Member)
2*7.8 Crossed Rollers
2*7.8 Crossed Rollers
2*7.8
2 x 7.8 x 0
crossed roller bearings
Mass:
0.00020 KG
ABEC1 ABEC3 ABEC5 ABEC7 ABEC9
needles ,cylindrical rollers,rollers
CHROME STEEL AISI52100,AISI420C,AISI304
Payment term:
30% Deposite,70% before B/L copy