Found 1 products for KC075AR0 Thin Walled Bearing
KC075AR0 Bearing 7.5x8.25x0.375inch
[2016-12-26]
View More
Part Number:
KC075AR0
Dimension:
7.000 x 8.25 x 0.375
Structure:
Angular Contact Ball Bearings
Mass:
0.3539 KG
Delivery time:
35 DAYS
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KC075AR0 Bearings Inside diameter: 7.5 inch Outside diamter: 8.25 inch Height/width: 0.375 inches
N1918-K-M1-SP bearing 90x125x18mm
[2013-07-29]
View More
Part Number:
N1918-K-M1-SP
Dimension:
90 x 125 x 18
Structure:
cylindrical roller bearing
Mass:
0.64 KG
Grade Of Accuracy:
P4 SP P5
Seals Type:
no seal
Bearing Material:
GCr15 GCr15SiMn chrome steel
Delivery time:
In stock
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
N1918-K-M1-SP cylindrical roller bearing with super precision bearing, N1918-K-M1-SP Bearing is a popular item that could be used in different application, the dimensions are 90x125x18 mm , N1918-K-M1-SP cylindrical roller Bearing with non-locating ...
NKI 70/35 Needle Roller Bearing
NKI 70/35
70 x 95 x 35
Solid collar needle roller bearing with Inner Ring
Open
Gcr15
TT,West Union ,PayPal
Within 3-5 days
Wuxi Guangqiang Bearing Co.,Ltd (Free Member)
QJ232 Angular Contact Ball Bearing 160x290x48mm
QJ232
160 x 290 x 48
Angular Contact Ball Bearing
14.7 KG
P0,P6,P5,P4,P2
Optional
Chrome steel Gcr15
TT/Paypal/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
Model:QJ232 Structure: Angular Contact Ball Bearing Type:ball Brand Name: Neutral/OEM/As per your request Size:160x290x48mm 1.Seal form: open style
NU 2324 single-row cylindrical roller bearing 120*260*86mm