Found 1 products for KC065AR0 Reali-Slim Bearing
KC065AR0 Bearing 6.5x7.25x0.375inch
[2016-12-26]
View More
Part Number:
KC065AR0
Dimension:
6.500 x 7.25 x 0.375
Structure:
Angular Contact Ball Bearings
Mass:
0.3085 KG
Grade Of Accuracy:
P6. P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
CGr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
35 DAYS
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KC065AR0 Bearings Inside diameter: 6.5 inch Outside diamter: 7.25 inch Height/width: 0.375 inches