Found 1 products for KC065AR0 Light Bearing
KC065AR0 Bearing 6.5x7.25x0.375inch
[2016-12-26]
View More
Part Number:
KC065AR0
Dimension:
6.500 x 7.25 x 0.375
Structure:
Angular Contact Ball Bearings
Mass:
0.3085 KG
Delivery time:
35 DAYS
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KC065AR0 Bearings Inside diameter: 6.5 inch Outside diamter: 7.25 inch Height/width: 0.375 inches
DAC30600337 wheel bearing
[2013-03-29]
DAC30600337 wheel bearing
View More
Part Number:
DAC30600337
Dimension:
30 x 60 x 33.7
Structure:
wheel bearing
Grade Of Accuracy:
p0,p2,p4,p5
Seals Type:
Open, sealed
Bearing Material:
chrome steel
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
DAC30600337 wheel bearing Item: wheel Bearing DAC30600337 (ZZ.2RS) Type: wheel bearing Material: Chrome Steel Closures: ZZ Lubrication: Grease Dimensions: 30mm x 60mm x33.7mm/Metric
27687 inch tapered roller bearing 82.55x125.412x25.4mm
82.55 x 125.412 x 25.4
inch tapered roller bearing
P0,P6,P5,P4,P2
open
Chrome steel Gcr15
Delivery time:
1-30 Days
27687 inch tapered roller bearing 82.55x125.412x25.4mm Item:27687 Inch tapered roller bearing Type: Inch tapered roller bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5