Found 1 products for KC050XP0 Precision Bearing
KC050XP0 Bearing 5.0x5.75x0.375 inch
[2016-12-21]
View More
Part Number:
KC050XP0
Dimension:
5.0 x 5.75 x 0.375
Structure:
Four Point Contact Ball Bearings
Mass:
0.2631 KG
Delivery time:
35 DAYS
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KC050XP0 Precision Bearings Bore: 5.0 inch Outside diamter: 5.75 inch Height/width: 0.375 inches
Deep groove ball bearing 6311 6311-ZZ
[2013-01-15]
View More
Part Number:
6311-ZZ
Dimension:
55 x 120 x 29
Structure:
Deep groove ball bearing
Grade Of Accuracy:
P0
Seals Type:
ZZ
Bearing Material:
Stainless steel(AISI 440C)
Zhenjiang Jinhua Machinery Bearing Co.,LTD (Free Member)
Product Model:6311 Inside Diameter:55mm/inch Outside Diameter:120mm/inch Thickness:29mm/inch Seal Type:ZZ Material:Stainless steel(AISI 440C)
NJ2330M bearing
NJ2330M bearing
NJ2330M
150 x 320 x 108
single-row cylindrical roller bearing
Shantou Hi-tech Zone ESG Bearing Manufacture Co., Ltd. (Free Member)
NJ2330M single row cylindrical roller bearing 150x320x108mm(also called rolling mill bearing) is used in rolling mills for the production of hot-rolled and cold-rolled steel products. For more information about NJ2330M single row cylindrical roller b ...
QJF240 Mill location bearing 200x360x58mm
QJF240
200 x 360 x 58
Mill location bearing
P0,P6,P5,P4,P2
open
Bearing steel Gcr15 , stainless steel
Delivery time:
1-30 DAYS
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
QJF240 Mill location bearing 200x360x58mm Item:QJF240 Mill location bearing Type:bearing steel GCr15 ,stainless steel Lubrication: Oil or Grease Material: Bearing steel Gcr15 , stainless steel Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
NJ 1010 Cylindrical Roller Bearing
NJ 1010
50 x 80 x 16
Cylindrical
Mass:
0.3 KG
P0 P6 P5 P4
Chrome Steel
Within 7-10 days after confirm order
GD Bearings (Free Member)
Item:NJ 1010 Cylindrical Roller Bearing With High Quality Bore Size:50 mm Outside Diameter:80 mm Width:16 mm Weight:0.3 kg