Found 1 products for KC045CP0 Light Weight Bearing
KC045CP0 Bearing 4.5x5.25x0.375 inch
[2016-12-21]
View More
Part Number:
KC045CP0
Dimension:
4.50 x 5.25 x 0.375
Structure:
Radial Contact Ball Bearings
Mass:
0.2178 KG
Delivery time:
3-5 DAYS(In stock)
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KC045CP0 Precision Bearings Bore: 4.50 inch Outside diamter: 5.25 inch Height/width: 0.375 inches
30607 Bearing 35x65x18mm
[2013-12-19]
30607 Bearing 35x65x18mm
Dimension:
35 x 65 x 18
Structure:
tapered roller bearing
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: 30607 Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:35x65x18mm ID (inner diameter) bore: 35mm OD (outer diameter):65mm Width/Heigh/Thickness:18mm Dimensions:35mmx65mmx18mm
NKXR45 Combined Needle Roller Bearing 45x58x32mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
NKXR45
45 x 58 x 32
Needle Roller/Axial Cylindrical Roller Bearing
Mass:
0.244 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
NKXR45 Combined Needle Roller Bearing Size:45x58x32mm Weight:0.244KG Stock QTY:320.pcs (More on the way)
AGA BRAND 61824-2RS Deep Groove Ball Bearing 120*150*16
61824-2RS
120 x 150 x 16
Deep Groove Ball Bearing
0.54 KG
P0,P6,P5,P4,P2
Chrome Steel, Carbon Steel, Stainless Steel, Plastic, Ceramic
L/C T/T Western Union MoneyGram
Normally ready goods and stock within 7-10 days
Linqing Guowei Bearing Company (Free Member)
32944 bearing 220x300x51mm
32944 bearing 220x300x51mm
220 x 300 x 51
tapered roller bearing
10 KG
P4, P5, P6, P0
Chrome Steel Gcr15 or Stainless Steel or Carbon Steel
TT,LT,DP,DA,Union West,Paypal
Within 3-5 working days
Wuxi Ambition Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Bearing Model 32944 Type tapered roller bearing Dimensions 220x300x51mm