Found 1 products for KC045AR0 Reali-Slim Bearing
KC045AR0 Bearing 4.5x5.25x0.375 inch
[2016-12-21]
View More
Part Number:
KC045AR0
Dimension:
4.50 x 5.25 x 0.375
Structure:
Angular Contact Ball Bearings
Mass:
0.2223 KG
Grade Of Accuracy:
P6. P5. P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
CGr15
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
3-5 DAYS(In stock)
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co., Ltd. (Free Member)
Bearings Modle: KC045AR0 Precision Bearings Bore: 4.50 inch Outside diamter: 5.25 inch Height/width: 0.375 inches
FC4056170A bearing
[2013-07-26]
FC4056170A bearing
View More
Part Number:
FC4056170A
Dimension:
200 x 280 x 170
Structure:
four-row cylindrical roller bearing
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
15-45 days
Shantou Hi-tech Zone ESG Bearing Manufacture Co., Ltd. (Free Member)
FC4056170A four-row cylindrical roller bearing 200x280x170mm(also called rolling mill bearing) is used in rolling mills for the production of hot-rolled and cold-rolled steel products. For more information about FC4056170A four-row cylindrical roller ...
RE11015UU Thin-section Inner Ring Division Crossed Roller Bearing
RE 11015
110 x 145 x 15
Inner Ring Division Crossed Roller Bearing
Mass:
0.4 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
Qpen or Skeleton Seal
Bearing Material:
GCr15
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
15
Bearing model:RE 11015 Thin-section inner ring division Crossed Roller Bearing Inner Diameter (ID):110 mm Outer diameter (OD):145 mm Width/Height: 15 mm Material:chrome steel(GCR15) Precision Rating