Found 3 products for K39x44x26 bearing
K39x44x26 bearing
[2013-08-20]
K39x44x26 bearing
View More
Part Number:
K39x44x26
Dimension:
39 x 44 x 26
Structure:
Radial Needle Roller Bearing
Mass:
29.5 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
Needle
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
in stock
Xing Xin Yu bearings (Free Member)
Products name K39x44x26 Radial Needle Roller and Cage Assembly Brand name XY Dimension (dXDxT) 39x44x26 mm Basic load ratings(KN) Dyn(C):27000 KN Stat(C0):55500 KN
K39X44X26 needle roller bearing
[2015-01-20]
View More
Part Number:
K39X44X26
Dimension:
39 x 44 x 26
Structure:
needle roller bearing
Grade Of Accuracy:
PO,P6,P5,P4
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
T/T,western union,Paypal
Delivery time:
in stock
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
K39X44X26 needle roller bearing Size : d=39mm; D=44mm; B=26mm In stock : 25000pcs