Found 3 products for K28x35x27 bearing
K28x35x27 bearing
[2013-08-19]
K28x35x27 bearing
View More
Part Number:
K28x35x27
Dimension:
28 x 35 x 27
Structure:
Radial Needle Roller Bearing
Mass:
47 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
Needle
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
in stock
Xing Xin Yu bearings (Free Member)
Products name K28x35x27 Radial Needle Roller and Cage Assembly Brand name XY Dimension (dXDxT) 28x35x27 mm Basic load ratings(KN) Dyn(C):34500 KN Stat(C0):54500 KN
K28X35X27 needle roller bearing
[2015-01-18]
View More
Part Number:
K28X35X27
Dimension:
28 x 35 x 27
Structure:
needle roller bearing
Grade Of Accuracy:
PO,P6,P5,P4
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
T/T,western union,Paypal
Delivery time:
in stock
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
K28X35X27 needle roller bearing Size : d=28mm; D=35mm; B=27mm In stock : 25000pcs