Found 1 products for JHM33449/10 bearing
JHM33449/10 bearing 24x55x25mm
[2015-01-15]
JHM33449/10 bearing 24x55x25mm
View More
Part Number:
JHM33449/10
Dimension:
24 x 55 x 25
Structure:
Tapered Roller Bearing
Mass:
0.29 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6
Seals Type:
open
Bearing Material:
Chrome steel Gcr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
usually within 30 working days,but it depends on
Linqing Longqing Bearing Manufacturing Co.Ltd (Free Member)
TTSX640(4379/640) screw down bearing
[2012-12-16]
View More
Part Number:
TTSX640(4379/640)
Dimension:
550 x 640 x 214.8
Structure:
Screw down bearing
Seals Type:
open
Bearing Material:
G20Cr2Ni4A (Case carburization)
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:TTSX640 Old code:4379/640 Dimension:550x640x214.8mm Weight:450 kgs The forging material:G20Cr2Ni4A( Case carburization) The delivery time:40-50 days The package:standard export wooden case.
ST10B Bearing 10x19x30mm
ST10B Bearing 10x19x30mm
ST10B
10 x 19 x 30
Linera Bearing
Mass:
0.0312 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4
Chrome steel Gcr15
Payment term:
T/T, Western Union
Delivery time:
In stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:ST10B 10*19*30 linear Bearing Type: Linear Motion Ball Bushing Lubrication: Oil or Grease Dimensions:10mmx19mmx 30mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 10mm OD (outer diameter): 19mm Width/Height/thickness: 30mm
11162/11300 tapered roller bearing
41.275 x 76.2 x 18.009
tapered roller bearing
0.33 KG
p0
Gcr15
FOB
ACCORDING THE SPECIFIC QUANTITY
MDZC BEARING CO.,LTD (Free Member)
ID:41.275MM OD :76.2mm T:18.009mm , The widely used bearing. there is have two diffrent quanlity : carbon steel quanlity and chrome steel quanlity.