Found 1 products for IR10X14X12 needle roller bearing inner ring
IR10X14X12 needle roller bearing inner ring
[2013-07-02]
View More
Part Number:
IR10X14X12
Dimension:
10 x 14 x 12
Structure:
Needle Roller Bearing
Mass:
0.0073 KG
Grade Of Accuracy:
P0. P6. P5
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15SiMn, GCr15, etc
Payment term:
100% T/T or Western Union in advance
Delivery time:
Within 5 working days after confirmed your payment
Wuxi City Boukeylin Import & Export Co., Ltd (Free Member)
6201-ZZ 6201-2RS deep groove ball bearing
[2012-12-12]
View More
Part Number:
6201-ZZ
Dimension:
12 x 32 x 10
Structure:
deep groove ball bearing
Grade Of Accuracy:
ABEC-1, 3, 5 are all available
Seals Type:
double shielded or double sealed
Bearing Material:
Ningbo Heyi Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Bore: 12mm OD: 32mm Width: 10mm Weight: 37g Cor: 3050N Cr: 6800N Limiting speed: noncontact: 22000rpm, contact: 17000rpm (grease); 28000rpm (oil) Precision: ABEC-1, ABEC-3, and ABEC-5 are all available
3780/3731 Inch Taper Roller Bearing 50.8x99.979x30.163m
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
50.8 x 99.979 x 30.163
Tapered Roller
Mass:
0.99 KG
P0~P2
Optional
Bearing Steel
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
3780/3731 Inch Taper Roller Bearing 50.8x99.979x30.163mm Stock QTY:520.pcs (More on the way) Size:50.8x99.979x30.163mm Weight:0.99KG
51115 Thrust Ball Bearing
51115 Thrust Ball Bearing
75 x 100 x 19
Thrust
0.39 KG
P0 P6 P5
Open
Chrome steel, Carbon steel,Stainless steel
T/T, L/C;
Ready Stock,Within 3-5 days after confirm order
GD Bearings (Free Member)
Item 51115 Thrust Ball Bearing Dimension:75x100x19mm Weight:0.39kg