Found 1 products for High Quality 140UZS92 Gear Reducer Bearing
140UZS92 Eccentric Bearing 140x260x62mm
[2016-09-01]
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
Part Number:
140UZS92
Dimension:
140 x 260 x 62
Structure:
Cylindrical Roller Bearing
Grade Of Accuracy:
P0-P2, ABEC1-ABEC9
Seals Type:
Sealed/Unsealed
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Payment term:
T/T, Western Union or Paypal
Delivery time:
3 working days
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
7018CE ceramic ZrO2/Si3N4 angular contact ball bearings
[2013-01-10]
View More
Part Number:
7018CE
Dimension:
90 x 140 x 24
Structure:
angualar contact ball bearings
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
Seals Type:
open
Bearing Material:
Si3N4/ZrO2,PEEK/PTFE
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
Angular contact ceramic ball bearings 7018CE Description: ID:90MM * OD:140MM * TH:24MM N.W.: 0.92kgs Material : Si3N4 / ZrO2