Found 1 products for HSR35R1SSM Linear Guide Rail Block
HSR35R1SSM Slide BLock / Linear Guide Block 109.4x70x47.5mm
[2017-07-25]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
HSR35R1SSM
Dimension:
109.4 x 70 x 47.5
Structure:
Linear Guide Block
Mass:
1.50 KG
Grade Of Accuracy:
H ; P ; SP ; UP
Seals Type:
UU ; SS
Bearing Material:
Bearing Steel ; Stainless Steel
Payment term:
T/T ; Western Union; Moneygram ; Paypal
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
We've 90.pcs of HSR35R1SSM Slide BLock / Linear Guide Block 109.4x70x47.5mm In Stock,just feel free contact [email protected] or +86 13771456936 if you need HSR35R1SSM
30312 Bearing 60x130x31mm
[2013-11-04]
30312 Bearing 60x130x31mm
Dimension:
60 x 130 x 31
Structure:
tapered roller bearing
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item:30312 Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:60x130x31mm ID (inner diameter) bore:60mm OD (outer diameter):130mm Width/Heigh/Thickness:31mm Dimensions:60mmx130mmx31mm
Cylindrical Roller Bearing NU307
View More
NU307
35 x 80 x 21
roller bearing
Mass:
0.501 KG
open
Chromel steel ,carbon steel
T/T ,L/C at sight ,Paypal ,Westunion
Delivery time:
prompt delivery
ING TECHNOLOGY CO.,LTD (Free Member)
Inner diameter:35mm Outer diameter:80mm Width/Height:21mm Dynamic load ratingCr(kN):62kN Static load rating Cor(kN):63.2kN Lubrication: Oil Preservative Grease lubrication speed (r/min):7000 Lubricating oil speed(r/min):9000 D ...