Found 3 products for HR30209J bearing
HR30209J Tapered Roller Bearing 45x85x20.75mm
[2017-09-01]
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
Part Number:
HR30209J
Dimension:
45 x 80 x 20.75
Structure:
Tapered Roller Bearing
Grade Of Accuracy:
P0-P2, ABEC1-ABEC9
Seals Type:
Sealed/Shield/Open
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Payment term:
T/T, Western Union or Paypal
Delivery time:
3 Working Days
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
NSK HR30209J 45 x 85 x 20.75mm
[2013-05-07]
NSK HR30209J 45 x 85 x 20.75mm
View More
Part Number:
HR30209J
Dimension:
45 x 85 x 20.75
Structure:
Tapered roller bearing
Mass:
0.488 KG
Grade Of Accuracy:
P0
Seals Type:
J
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
50
Delivery time:
10 days
BEIJING ADYR BEARING CO.,LTD (Free Member)
Tapered roller bearings NSK HR30209J Dimension 45mm x 85mm x 20.75mm Basic dynamic load capacity 79.5Kn Basic static load capacity 68.5Kn Reference speed 6000 r/min Limiting speed 4300 r/min Weight 0.488 KG
HR30209J, 30209 J2/Q, 30209A tapered roller bearing 45x85x20.75mm
View More
HR30209J
45 x 85 x 20.75
Mass:
0.488 KG
P0/p5/p6/P4
open/rs/2rs/zz/z/rz/2rz/nr/2nr
Chrome steel (Gcr15)
TT/Western union/LC at sight
Within one week
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)