Found 1 products for HJB.45.1700 slewing ring
HJB.45.1700 HJ series single-row crossed rollers slewing bearing
[2013-01-11]
View More
Part Number:
HJB.45.1700
Structure:
HJ series single-row crossed rollers
Seals Type:
rubber seal stripe
Bearing Material:
50 Mn,42 CrMo
Jiangsu right slewing Bearing co., ltd (Free Member)
bearing Model number : HJB.45.1700 Track diameter: 1700mm Diameter of steel rollers: 45mm Outside diameter: 1875mm Inner diameter:1525mm Height:140mm Seal type: rubber seal stripe Material: 50 Mn, 42CrMo
22216CC/W33 aligning roller bearings 80*140*33mm
[2013-10-12]
View More
Part Number:
22216CC/W33
Structure:
Spherical
Mass:
2.31 KG
Grade Of Accuracy:
P0 or P6
Seals Type:
Open
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
depands
Delivery time:
depands
Wuxi HUAYI Metallurgical Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Model: 22216CC/W33 Size:80*140*33mm Structure: Spherical Number of row: double row Weight:2.31kg Cage material: Steel Clearance: C1, C2, C0, C3, C4, C5
NA4913 Needle Roller Bearing 65x90x25mm