Found 1 products for HJB.45.1700 slewing bearing
HJB.45.1700 HJ series single-row crossed rollers slewing bearing
[2013-01-11]
View More
Part Number:
HJB.45.1700
Structure:
HJ series single-row crossed rollers
Seals Type:
rubber seal stripe
Bearing Material:
50 Mn,42 CrMo
Jiangsu right slewing Bearing co., ltd (Free Member)
bearing Model number : HJB.45.1700 Track diameter: 1700mm Diameter of steel rollers: 45mm Outside diameter: 1875mm Inner diameter:1525mm Height:140mm Seal type: rubber seal stripe Material: 50 Mn, 42CrMo