Found 1 products for HJB.45.1700 crossed rollers turntable ring
HJB.45.1700 HJ series single-row crossed rollers slewing bearing
[2013-01-11]
View More
Part Number:
HJB.45.1700
Structure:
HJ series single-row crossed rollers
Seals Type:
rubber seal stripe
Bearing Material:
50 Mn,42 CrMo
Jiangsu right slewing Bearing co., ltd (Free Member)
bearing Model number : HJB.45.1700 Track diameter: 1700mm Diameter of steel rollers: 45mm Outside diameter: 1875mm Inner diameter:1525mm Height:140mm Seal type: rubber seal stripe Material: 50 Mn, 42CrMo
6204-ZZ deep groove ball bearing
[2013-03-22]
View More
Part Number:
6204-ZZ
Structure:
Deep groove ball
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ
Bearing Material:
Chrome steel
Jinan Yuelong Bearing Co., Ltd (Free Member)
RB6013 Thin-section Crossed Roller Bearing
RB 6013
Thin-section Two Outer Ring Crossed Roller Bearing
Mass:
0.3 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Open
GCr15
Payment term:
100TT before shipping
Delivery time:
10
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:RB 6013 Thin-section crossed roller bearing Inner Diameter (ID):60mm Outer diameter (OD):90mm Width/Height: 13mm Material:chrome steel(GCR15)