Found 1 products for GIHO-K60-DO Rod End for Hydraulic Components
GIHO-K60-DO Rod End (Size:60x160x230mm)
[2022-02-21]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
GIHO-K60-DO
Dimension:
60 x 160 x 230
Mass:
7.15 KG
GIHO-K60-DO Hydraulic Rod End Size: 60x160x230mm Bore Diameter Bearing (d): 60mm Outer Eye Diameter (d2): 160mm Total Length Internal Thread Head (L4): 230mm
Pillow block bearing UCT207
[2013-04-02]
Pillow block bearing UCT207
View More
Part Number:
UCT207
Dimension:
35 x 129 x 102
Structure:
Single-row
Grade Of Accuracy:
P0 P4 P5 P6
Bearing Material:
Chrome Steel ,Carbon steel,Bearing steel
Qingdao tianhaote bearing Co.,LTD (Free Member)
Pillow block bearing UCT207 The old model:K90507 Size:35X129X102 cm
MUB209 bearing 45x85x36mm
MUB209 bearing 45x85x36mm
View More
MUB209
45 x 85 x 36
Pillow Block/Ball
Mass:
0.45 KG
Grade Of Accuracy:
P0;P6;P5
Seals Type:
Open; ZZ;2RS or as your request
Chrome Steel(GCR15);Carbon Steel ;Stainless Steel and more
Delivery time:
3-20days after we get your payment
Linqing Dongchuan Bearing Co.,Ltd (Free Member)
MUB209 Chrome Steel Pillow Block Ball Bearing * Item: MUB209 45X85X36 Bearing * Type: Pillow Block/Ball Bearing * Lubrication: Oil or Grease * Dimensions: 45mm x85mm x 36mm/Metric