Found 1 products for GIHO-K12-DO Rod End for Hydraulic Components
GIHO-K12-DO Rod End (Size:12x35x59.5mm)
[2022-02-20]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
GIHO-K12-DO
Dimension:
12 x 35 x 59.5
Series:
GIHO...K-DO
Structure:
Rod Ends
Mass:
0.12 KG
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
GIHO-K12-DO Hydraulic Rod End Size:12x35x59.5mm Bore Diameter Bearing (d): 12mm Outer Eye Diameter (d2): 35mm Total Length Internal Thread Head (L4): 59.5mm
[2013-05-10]
View More
Part Number:
24076CAF3/W33
Dimension:
380 x 560 x 180
Structure:
spherical roller bearing
Mass:
150 KG
Grade Of Accuracy:
p0 p4 p5 p6 p2
Seals Type:
zz 2rs open
Bearing Material:
GCR15 Chrome Steel
Payment term:
T/T 30% in advance
Delivery time:
10 DAYS
Beijing CMTG BEARING CO.,LTD. (Free Member)
81217 bearing
81217 bearing
View More
85 x 125 x 31
thrust roller
1.44 KG
Grade Of Accuracy:
P0/P5
Seals Type:
open
CCr15
TT/LC/PAYPAL
7 days
Weihai Hazhou Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Thrust Roller bearing New Model: 81217 Old Model: 9217 ID: 85mm OD: 125mm TH: 31 mm
242207 Double row angular contact bearing 120x215x67mm
120 x 215 x 67
Double row angular contact bearing
P0,P6,P5,P4,P2
open
Bearing steel , Chrome steel, GCr15 .
TT/LC
1-30 days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
242207 Double row angular contact bearing 120x215x67mm Item:242207 Double row angular contact bearing Type:bearing steel GCr15 ,stainless steel Lubrication: Oil or Grease Material: Bearing steel Gcr15 , stainless steel Clearance:C0,C1,C2,C3,C4, ...
63005 Deep Groove Ball Bearing
63005 Deep Groove Ball Bearing
20 x 42 x 16
ball
0.16 KG
P0 P6 P5
Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel
T/T
50
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: 63005 Structure: Groove Inside Diameter: 20 mm Outside Diameter: 42 mm Thickness: 16 mm Seals Type: Open Material: Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel Precision Rating: P0 P6 P5