Found 1 products for GIHN-K12-LO Rod End for Hydraulic Components
GIHN-K12-LO Rod End (Size:12x32x54mm)
[2022-02-19]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
GIHN-K12-LO
Dimension:
12 x 32 x 54
Series:
GIHN...K-DO
Structure:
Rod Ends
Mass:
0.11 KG
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
GIHN-K12-LO Hydraulic Rod End Size:12x32x54mm Bore Diameter Bearing (d): 12mm Outer Eye Diameter (d2): 32mm Total Length Internal Thread Head (L4): 54mm
BEARING HOUSE SNL512-610
[2013-05-15]
BEARING HOUSE SNL512-610
View More
Part Number:
SNL512-610
Dimension:
50 x 105 x 255
Structure:
BEARING HOUSE
Mass:
5.1 KG
Grade Of Accuracy:
P0(ABEC-1), P6(ABEC-3), P5(ABEC-5)
Seals Type:
OPEN
Bearing Material:
Chrome steel ,Gcr15
Payment term:
T/T L/C WESTERN UNION
Delivery time:
Fast delivery and best after-sale service
FORTUNEKING INDUSTRIES TRANSMISSION LTD. (Free Member)
BEARING HOUSE SNL512-610 1 Ability to carry heavy loads 2 Less coefficient of friction
 3 High limiting speed and lower noise
 4 Large size range: inner Diameter from 15mm- 580mm
32964 tapered roller bearing 320x440x76mm