Found 2 products for GEH500HCS Bearing
GEH500HCS Spherical Plain Bearing 500x710x355mm
[2015-11-29]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
GEH500HCS
Dimension:
500 x 710 x 355
Structure:
Radial Spherical Plain
Mass:
529.00 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
GEH500HCS Spherical Plain Bearing 500x710x355mm Stock QTY:65.pcs (More on the way) Size:500x710x355mm Weight:529.00KG
Maintenance Free Spherical Plain Bearing GEH500HCS
[2014-03-18]
View More
Part Number:
GEH500HCS
Dimension:
500 x 710 x 355
Structure:
Spherical Plain Bearings
Mass:
529 KG
Grade Of Accuracy:
High Precision
Delivery time:
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Item:Maintenance Free Spherical Plain Bearing GEH500HCS Type: Spherical Plain Bearing GEH500HCS Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 500mm x 710mm x355mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 500mm
6222-2RS 6222-ZZ Ball Bearing
6222-2RS 6222-ZZ Ball Bearing
View More
6222-2RS 6222-ZZ
110 x 200 x 38
single-row ball bearing
Z2 Z3
Seals Type:
Open 2RS 2RZ ZZ Z N
GCr15
Jinfa Bearing Co., Ltd (Free Member)
6909-ZZ 6909-2RS Deep groove ball bearing
6909-ZZ 6909-2RS 6909
45 x 68 x 12
Deep groove ball bearing
P0 P6 P2 P4 P5
OPEN ZZ 2RS
Gcr15/Chrome steel(AISI 52100),Stainless steel(AIS 440C)
Zhenjiang Jinhua Machinery Bearing Co.,LTD (Free Member)
6909 Deep groove ball bearing Size:45*68*12mm Seal Type:OPEN,ZZ,2RS Material:Gcr15/Chrome steel(AISI 52100),Stainless steel(AISI 440C) Place OF Origin:CHINA