Found 1 products for GEH340XT industrial bearing
GEH340XT joint bearing
[2013-06-16]
GEH340XT joint bearing
View More
Part Number:
GEH340XT
Dimension:
340 x 480 x 243
Structure:
GEH XT
Mass:
163 KG
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEH340XT 340mm*480mm*243mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 340mm x 480mm x243mm/Metric
6015-2RS 6015-ZZ Chrome steel deep groove ball bearing
[2013-04-15]
View More
Part Number:
6015-2RS
Dimension:
75 x 115 x 20
Structure:
single-row
Grade Of Accuracy:
ABEC-1
Seals Type:
Z ZZ RS 2RS N open
Bearing Material:
Gcr15 Gcr11
Linqing Dongchuan Bearing CO.,LTD (Free Member)
Size:75X115X20mm Type: rubber seals or steel seals ID (inner diameter) bore: 75mm OD (outer diameter):115mm Width/Heigh/Thickness:20mm 6015-2RS 6015-ZZ 6015 6015-N 6015-Z
6904Z 6904-RS Deep Groove Ball Bearing
20 x 37 x 9
Ball
Mass:
0.036 KG
P0 P6 P5
Seals Type:
Open
Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
50 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: 6904Z 6904-RS Structure: Groove Inside Diameter: 20 mm Outside Diameter: 37 mm Thickness: 9 mm Seals Type: Open Material: Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel Precision Ra