Found 1 products for GEH140XT spherical plain bearing
GEH140XT joint bearing
[2013-06-16]
GEH140XT joint bearing
View More
Part Number:
GEH140XT
Dimension:
140 x 210 x 100
Structure:
GEH XT
Mass:
14.5 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEH140XT 140mm*210mm*100mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 140mm x 210mm x100mm/Metric
HM259049D/HM259010/HM259010D cold mill bearing
[2012-12-07]
View More
Part Number:
HM259049D/HM259010/HM259010D
Dimension:
317.500 x 447.675 x 327.025
Structure:
tapered roller bearing
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15SiMn G20Cr2Ni4A
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:HM259049D/HM259010/HM259010D Dimension:317.500x447.675x327.025mm Weight:166kgs The cage type: steel cage The forging material:GCr15SiMn G20Cr2Ni4A The delivery time:30-50 days The package:standard export wooden case If you wa ...
71908 C Angular Contact Ball Bearings
71908 C
40 x 62 x 12
Grade Of Accuracy:
P0 P2 P4 P5 P6
Seals Type:
zz rs 2 rs open ddu open
bearing steel ,carbon steel ,chrome steel,stainless steel
Payment term:
T/T West Union Paypal L/C Moneygram D/A D/P
Delivery time:
within 3-9 days after receipt of your payment
Tianjin Huaxin Oriental Bearing Co.,Ltd (Free Member)
51105 bearing 25x42x11mm
51105 bearing 25x42x11mm