Found 2 products for GEG240XT-2RS bearing
GEG240XT-2RS joint bearing
[2013-06-06]
GEG240XT-2RS joint bearing
View More
Part Number:
GEG240XT-2RS
Dimension:
240 x 370 x 190
Structure:
GEG XT-2RS
Mass:
65.12 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Delivery time:
20 day
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEG240XT-2RS 240mm*370mm*190mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 240mm x 370mm x190mm/Metric
GEG240XT-2RS Joint Bearing
[2014-03-20]
GEG240XT-2RS Joint Bearing
View More
Part Number:
GEG240XT-2RS
Dimension:
240 x 370 x 190
Structure:
Spherical Plain Bearings
Mass:
65.12 KG
Grade Of Accuracy:
High Precision
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
Chrome Steel
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
RE:Radial Spherical Plain Bearings GEG240XT-2RS 240mm*370mm*190mm Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 240mm x 370mm x190mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 240mm OD (outer diameter): 370mm
29434 Thrust Roller Bearing
29434 Thrust Roller Bearing
170 x 340 x 103
Thrust Roller Bearing
P0 P6 P5 P4 P2
ZZ, 2RS,Open
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:29434 170*340*103 Bearing Type: Thrust Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 170mm x 340mm x103mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 170mm OD (outer diameter): 340mm Width/Height/thickness: 103mm
SABP22S Rod ends bearing
SABP22S Rod ends bearing
SABP22S
22 x 38.1 x 28
SABP
ZV1
GCR15
20 days
Item:Radial Spherical Plain Bearings SABP22S 22mm*38.1mm*28mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 22mm x 38.1mm x28mm/Metric
208-KRR-AH04 Radial Insert Ball Bearing 38.892x80x27.5mm
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
208-KRR-AH04
38.892 x 80 x 27.5
Insert Ball Bearing
P0 P6 P5 P4 P3 P2
Open/2RS/2Z
Chrome steel (Gcr15)
T/T or Western Union/Paypal
3 working days
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
LM 10 Linear Ball Bearing 10x19x29mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
LM 10
10 x 19 x 29
Linear Ball
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
LM 10 Linear Ball Bearing 10x19x29mm Stock QTY:980.pcs (More on the way) Size:10x19x29mm Weight:0.026KG