Found 5 products for GEG240ES Bearing
GEG240ES bearing
[2014-02-27]
GEG240ES bearing
View More
Part Number:
GEG240ES
Dimension:
240 x 370 x 190
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
65.120 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEG240ES Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimension:240mm x370mm x190mm ID (inner diameter)/Bore:240mm OD(outer diameter):370mm Width/Height/thickness:190mm
GEG240ES Bearing
[2014-02-28]
GEG240ES Bearing
View More
Part Number:
GEG240ES
Dimension:
240 x 370 x 190
Structure:
Spherical Plain Bearing
Mass:
65.12 KG
Grade Of Accuracy:
High Precision
Bearing Material:
Carbon Chromium Steel
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
GEG240ES GEG240ES-2RS Spherical Plain Bearing
GEG240ES
rod end
ZV1
Seals Type:
None
GCR15
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEG240ES Structure: GEG Inside Diameter: 240 mm Outside Diameter: 370 mm Thickness: 190 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1