Found 1 products for GEG17ES GEG17ES-2RS
GEG17ES GEG17ES-2RS Spherical Plain Bearing
[2014-10-09]
View More
Part Number:
GEG17ES GEG17ES-2RS
Dimension:
17 x 35 x 20
Structure:
rod end
Mass:
0.083 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
None
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEG17ES GEG17ES-2RS Structure: GEG Inside Diameter: 17 mm Outside Diameter: 35 mm Thickness: 20 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
NU218 Cylindrical roller bearing 90x160x30mm
[2013-08-05]
View More
Part Number:
NU218
Dimension:
90 x 160 x 30
Structure:
Single-row
Mass:
2.4 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P4 P5 P6
Seals Type:
open
Bearing Material:
Chrome Steel ,bearing steel,Gcr15 & Gcr15SiMn
Payment term:
CIF FOB FCA
Delivery time:
within 30 days
Qingdao tianhaote bearing Co.,LTD (Free Member)
NU218 Cylindrical roller bearing 90x160x30mm Weight:2.4kg Material:GCr15;Carbon steel;Bearing steel Service:OEM service Certificate:ISO9001:2000
SL 182922 bearing
SL 182922 bearing
SL 182922
110 x 150 x 24
Cylindrical Roller Bearing
1.23 KG
P0 P6 P5 P4 P2
Open
bearing steel
T/T
45 days
Xing Xin Yu bearings (Free Member)
Products name Cylindrical Roller Bearings SL 182922 Brand name XY Dimension (dXDxT) 110x150x24 mm Basic load ratings(KN) Dyn(C):137000 KN Stat(C0):213000 KN