Found 1 products for GEG17ES GEG17ES-2RS Bearing
GEG17ES GEG17ES-2RS Spherical Plain Bearing
[2014-10-09]
View More
Part Number:
GEG17ES GEG17ES-2RS
Dimension:
17 x 35 x 20
Structure:
rod end
Mass:
0.083 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
None
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEG17ES GEG17ES-2RS Structure: GEG Inside Diameter: 17 mm Outside Diameter: 35 mm Thickness: 20 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
sprial roller bearing 5305
[2013-03-04]
sprial roller bearing 5305
View More
Part Number:
Dimension:
25 x 62 x 28
Structure:
sprial roller
Bearing Material:
spring steel alloy steel
Yingkou Sinostar Bearing Co.,ltd (Free Member)
Spiral roller bearing ( 5000series )5305 25mmx62mmx28mm 0.64kg The bearing is the basic structure of spiral roller bearing, is only used to bear radial load, axial displacement can limit shaft and housing, also cannot bear axial load, low speed limit
RKS.160.14.1094 Crossed Roller Slewing Bearing Price
RKS.160.14.1094
1024 x 1166 x 56
Crossed Roller Slewing Bearing
Mass:
77 KG
Grade Of Accuracy:
P0/P6/P5
Seals Type:
Rubber/Fluororubber seals
50Mn/42CrMo
Payment term:
30%TT in advance the balance 70%TT before shipping