Found 4 products for GEG140ES Spherical Plain Bearing
GEG140ES Spherical Plain Bearing 140x230x130mm
[2016-01-25]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
GEG140ES
Structure:
Radial Spherical Plain
Mass:
18.90 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
GEG140ES Spherical Plain Bearing 140x230x130mm Stock QTY:85.pcs (More on the way) Size: 140x230x130mm Weight: 18.90KG
GEG140ES GEG140ES-2RS spherical plain bearing
[2013-03-31]
View More
Part Number:
GEG140ES GEG140ES-2RS
Structure:
GEG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEG140ES GEG140ES-2RS 140mm*230mm*130mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 140mm x 230mm x130mm/Metric
GEG140ES Bearing
GEG140ES Bearing
View More
GEG140ES
Spherical Plain Bearing
Mass:
19.01 KG
High Precision
Carbon Chromium Steel
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
GEG140
rod end
ZV1
None
GCR15
TT/LC
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEG140ES GEG140ES-2RS Structure: GEG Inside Diameter: 140 mm Outside Diameter: 230 mm Thickness: 130 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1