Found 6 products for GEG110ES bearing
GEG110ES GEG110ES-2RS spherical plain bearing
[2013-03-30]
View More
Part Number:
GEG110ES GEG110ES-2RS
Structure:
GEG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEG110ES GEG110ES-2RS 110mm*180mm*100mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 110mm x 180mm x100mm/Metric
GEG110ES bearing
[2014-02-27]
GEG110ES bearing
View More
Part Number:
GEG110ES
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
9.680 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEG110ES Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimension:110mm x180mm x100mm ID (inner diameter)/Bore:110mm OD(outer diameter):180mm Width/Height/thickness:100mm
GEG110ES Bearing
GEG110ES Bearing
GEG110ES
Spherical Plain Bearing
Mass:
9.68 KG
High Precision
Carbon Chromium Steel
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
GEG110ES GEG110ES-2RS
rod end
9.68 KG
ZV1
Seals Type:
None
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEG110ES GEG110ES-2RS Structure: GEG Inside Diameter: 110 mm Outside Diameter: 180 mm Thickness: 100 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1