Found 4 products for GEG110ES Spherical Plain Bearing
GEG110ES Spherical Plain Bearing 110x180x100mm
[2016-01-25]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
GEG110ES
Structure:
Radial Spherical Plain
Mass:
9.74 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
GEG110ES Spherical Plain Bearing 110x180x100mm Stock QTY:120.pcs (More on the way) Size: 110x180x100mm Weight: 9.74KG
GEG110ES GEG110ES-2RS spherical plain bearing
[2013-03-30]
View More
Part Number:
GEG110ES GEG110ES-2RS
Structure:
GEG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEG110ES GEG110ES-2RS 110mm*180mm*100mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 110mm x 180mm x100mm/Metric
GEG110ES Bearing
GEG110ES Bearing
View More
GEG110ES
Spherical Plain Bearing
Mass:
9.68 KG
High Precision
Carbon Chromium Steel
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
GEG110ES GEG110ES-2RS
rod end
9.68 KG
ZV1
None
GCR15
TT/LC
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEG110ES GEG110ES-2RS Structure: GEG Inside Diameter: 110 mm Outside Diameter: 180 mm Thickness: 100 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1