Found 2 products for GEEW20ES
GEEW20ES spherical plain bearing
[2013-04-01]
View More
Part Number:
GEEW20ES
Dimension:
20 x 35 x 20
Structure:
GEEW
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEEW20ES 20mm*35mm*20mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 20mm x 35mm x20mm/Metric
Radial Spherical Plain Bearings GEEW20ES 20mm*35mm*20mm
[2014-09-23]
View More
Part Number:
GEEW20ES
Dimension:
20 x 35 x 20
Structure:
rod end
Mass:
0.153 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
None
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEEW20ES Structure: GEEW Inside Diameter: 20 mm Outside Diameter: 35 mm Thickness: 20 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
30 x 62 x 16
Super Precision Bearing
P2, P4, P5
Seals Type:
open or sealed
GCr15SiMn GCr15,Chrome Steel
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Description: Super Precision ball bearing Type: B7206-C-T-P4S, B7206CTP4S, B7206 super ball precision bearing Dimension: 30x62X16 mm/Metic ID(inner diameter)/Bore:30mm OD(outer diameter):62 mm Width/Height/thickness:16mm
81192 Thrust Roller Bearing
81192 Thrust Roller Bearing
460 x 560 x 80
Thrust Roller Bearing
P0,P6,P5,P4
shanghai bearing queen co.,ltd (Free Member)
Bearing name: SKF 81192 bearing New Model: 81192 Old Model: 9192 In Diameter: 460 mm Out Diameter: 560 mm Thickness: 80 mm Reference: 81192 Bearing brand: SKF Bearing class: Thrust Roller Bearings