Found 1 products for GEEW12ES bearing 12*22*12mm
GEEW12ES bearing
[2014-02-10]
GEEW12ES bearing
View More
Part Number:
GEEW12ES
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.022 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEEW12ES Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:12mm x22mm x12mm ID (inner diameter)/Bore:12mm OD(outer diameter):22mm Width/Height/thickness:12mm
0.8mm Chrome Steel Ball 52100
[2012-12-22]
0.8mm Chrome Steel Ball 52100
View More
Part Number:
0.8mm
Bearing Material:
Chrome steel
H.R.T. Precision steel ball Co., Ltd (Free Member)
22206 bearing 30×62×20mm
22206 bearing 30×62×20mm
Mass:
0.3 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC-1(P0), ABEC-3(P6)
Seals Type:
open
chrome steel, Gcr15 or as customers' requirement
Delivery time:
According to the quantity 15-40 days after order c
Weihai Sheng Lei Rolling Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Deep groove ball bearing 6000
Deep groove ball bearing 6000
open
1 KG
P4
Seals Type:
Gcrls
T/T
5 days
Genuine international development Co.,Ltd (Free Member)
Deep groove bann bearing main used on motor,agricultural machinery,and industry.
Tapered Roller Bearings 30208
Tapered Roller Bearings 30208
roller bearing
0.4 KG
P0,P1,P3,P5
chrome steel
L/C,D/P,T/T,Western Union,PayPal
according to order quantity
QingDao Richbearing (Free Member)
Model;taper roller bearing 30208 Dimension;40*80*20mm Weight ;0.4kg Hardness;HRC60~HRC63 Bearing type;GCR15 Material (Chrome Steel) Quality level; Reach the same level as Japanes and European bea