Found 3 products for GEEM40ES-2RS bearing
GEEM40ES-2RS spherical plain bearing
[2013-04-05]
View More
Part Number:
GEEM40ES-2RS
Structure:
GEEM
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEEM40ES-2RS 40mm*62mm*38mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 40mm x 62mm x38mm/Metric
GEEM40ES-2RS bearing
[2014-02-10]
GEEM40ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GEEM40ES-2RS
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.350 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEEM40ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:40mm x62mm x38mm ID (inner diameter)/Bore:40mm OD(outer diameter):62mm Width/Height/thickness:38mm
GEEM40ES-2RS Dust Proof Spherical Plain Bearing
GEEM40ES-2RS
Spherical Plain Bearing
Mass:
0.35 KG
High Precision
Delivery time:
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
RE:GEEM40ES-2RS Spherical Plain Bearing Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 40mm x 62mm x 38mm/Metric