Found 1 products for GEC460HT
GEC460HT joint bearing
[2013-06-18]
GEC460HT joint bearing
View More
Part Number:
GEC460HT
Mass:
204 KG
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEC460HT 460mm*620mm*218mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 460mm x 620mm x218mm/Metric
2320TN1 1620A Self Aligning Ball Bearing
[2013-01-25]
View More
Part Number:
2320TN1
Structure:
Self Aligning Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:2320TN1 1620A 100*215*73 Bearing Type: Self Aligning Ball Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 100mm x 215mm x 73mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 100mm OD (outer diameter): 215mm Width/Height/thickness: 73mm
30226 J2 Bearing 130x230x43,75mm
30226 J2
tapered roller bearing
Mass:
7.6 KG
P0 P6
Seals Type:
open
chrome steel, carbon steel, stainless steel
Payment term:
T/T, L/C,WesternUnion
Delivery time:
3-5days for ready stock, 20days for large quantity
HONGKONG GOOD BEARING CO.,LIMITED (Free Member)
30226 J2 Bearing 130x230x43,75mm Dimension:130x230x43,75mm Basic Dynamic Load Rating:369kN Basic Static Load Rating:490kN Fatigue Load Limit:53kN
C3144 Spherical Roller Bearings 220x370x120mm
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
C3144
Spherical Roller Bearings
51.0 KG
P0-P2
chrome steel
T/T or Western Union
3 working days
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
6217N Deep Groove Ball Bearings 80x150x28mm
6217N
Deep Groove Ball Bearing
1.75 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS,Open
Chrome steel Gcr15
TT/Paypal/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
Model:6217N Structure:Deep groove ball bearing Type:ball Brand Name: Neutral/OEM/As per your request Size:85x150x28mm 1.Seal form: open style, Z, ZZ, R