Found 2 products for GEC440HT Bearing
GEC440HT joint bearing
[2013-06-18]
GEC440HT joint bearing
View More
Part Number:
GEC440HT
Dimension:
440 x 600 x 218
Mass:
196 KG
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEC440HT 440mm*600mm*218mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 440mm x 600mm x218mm/Metric
GEC440HT Joint Bearing
[2014-07-02]
GEC440HT Joint Bearing
View More
Part Number:
GEC440HT
Dimension:
440 x 600 x 218
Structure:
rod end
Mass:
196 KG
Seals Type:
None
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEC440HT Structure: GEC HT Inside Diameter: 440 mm Outside Diameter: 600 mm Thickness: 218 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1