Found 3 products for GEC420XS Bearing
GEC420XS Spherical Plain Bearing 420x560x190mm
[2016-01-22]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
GEC420XS
Dimension:
420 x 560 x 190
Structure:
Radial Spherical Plain
Mass:
141.00 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
GEC420XS Spherical Plain Bearing 420x560x190mm Stock QTY:25.pcs (More on the way) Size:420x560x190mm Weight: 141.00KG
GEC420XS joint bearing 420*560*190mm
[2013-04-17]
View More
Part Number:
GEC420XS
Dimension:
420 x 560 x 190
Structure:
GEC XS
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEC420XS 420mm*560mm*190mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 420mm x 560mm x190mm/Metric
View More
GEC420XS
rod end
Mass:
00 KG
ZV1
Seals Type:
None
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEC420XS Structure: GEC XS Inside Diameter: 420 mm Outside Diameter: 560 mm Thickness: 190 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1